Trafikanti i drogës vret policin në mes të rrugës, fimohet e gjithë ngjarja (Video +18)

Një oficer policie në New Mexiko të Shteteve të Bashkuara është qëlluar për vdekje nga një trafikant droge.

Ngjarja ka ndodhur në mes të rrugës, dhe e gjithë skena është filmuar.

Më 4 shkurt Oficeri i Policisë së Shtetit të Neë Mexico Darian Jarrott nisi një ndalim trafiku në një kamionçinë të bardhë Chevrolet në Interstate 10 drejt lindjes, afër kilometrit shënues 102 në lindje të Deming, New Mexico.

Gjatë ndalimit të trafikut, Jarrott i kërkoi shoferit, i identifikuar si 39-vjeçari Omar Felix Cueva i Deming të dilte nga automjeti.

Cueva doli nga ana e shoferit duke mbajtur një pushkë të stilit AR-15 dhe qëlloi të paktën një të shtënë në drejtim të oficerit Jarrott si ai po ecte në pjesën e pasme të automjetit.

LEXO EDHE  Donald Trump ‘ i pandreqshëm’, ja kërkesa e çuditshme që iu bën zyrtarëve të lartë të Departamentit të Drejtësisë

Cueva qëlloi edhe disa herë mbi të, deri sa e la pa jetë.

Një agjent i Hetimeve të Sigurisë Kombëtare mbërriti në vendngjarje dhe njoftoi dërgimin e Policisë së Shtetit të New Mexico që një oficer ishte poshtë. Zyrtarët e Policisë së Shtetit të Neë Mexico Lionel Palomares dhe Sonny Montes gjetën Cueva duke ecur në lindje në ndërshtetërore 10 afër miljes 116.

Pas shumë ndjekjesh, ai u vra nga policia.