Në këtë shtet nuk ka më koronavirus, jeta i është kthyer normalitetit

E gjithë bota po përballet me pasojat e koronavirusit, i cili po luftohet me të vetmin mjet, vaksinën.

Por duket se shteti i Gjibraltarit e ka fituar betejën me virusin, dhe atje nuk ka më persona të prekur.

Jeta në këtë vend i është kthyer normalitetit, pa masa kufizuese dhe bllokime.

LEXO EDHE  Djali 8 vjeçar zgjohet nga koma dhe befason njerëzit me ato që tregon

Shteti me vetëm 34 mijë banorë është bërë shembull për të tjerët në menaxhimin e krizës së pandemisë.

Në sajë të vaksinimit, epidemia duket se është tejkaluar dhe është  është bërë vendi i parë në Evropë që e ka vënë nën kontroll situatën.