E martë, Shtator 29, 2020
Etiketimet Koronavirusi boldnews host domain

Etiketim: koronavirusi boldnews host domain

‘Maskat prej cope nuk na mbrojnë nga Covid’/ Mjeku shqiptar tregon...

Mjeku shqiptar në Spanjë, Kita Sallabanda ka komentuar situatën e pandemisë së koronavirusit. Në një intervistë për emisionin ‘ABC e Mëngjesit’, Sallabanda u shpreh se...

E TURPSHME/ Propoganda e Manastirliut shtyn raportimin për situatën e Covid...

Qeveria e rilindjes prej ditës së parë edhe deri më sot ka qeverisur vetëm me propagandë dhe show mediatik. Edhe gjatë ditës së sotme, ndërkohë...

Shkollat kthehen në vatra infeksioni/ Infektohen 4 mësues me Covid 19...

Katër mësues të qarkut Korçë janë infektuar me COVID-19. Rastet janë shënuar në shkollat 9-vjeçare të Korçës, Bilishtit dhe Ersekës. Një çift bashkëshosrtësh, mësues,...

Koronavirusi/ 116 të infektuar në Malin e Zi në 24 orët...

Laboratorët e Institutit të Shëndetit Publik kanë përfunduar analizën PCR të 545 mostrave për koronavirusin. Një total prej 116 rastesh të reja pozitive të infeksionit...

Vala e dytë/ Ekspertët tregojnë se kur merr fund Covid 19

Ekspertët shëndetësorë thonë se ka pak gjasa që pandemia me koronavirus të vihet nën kontroll derisa një vaksinë kundër COVID-19 të jetë zhvilluar. Parashikimet e...

Covid 19 është Lufta e III Botërore?/ Rusët hedhin dyshime të...

Mbi situatën e fundit COVID-19, Rusia zyrtare është shprehur në Këshillin e Sigurimit të OKB-së se “ka prova që disa shtete janë duke u...

Situata e Covid 19 në Shqipëri/ Mjeku i njohur: Mund të...

Për shkak të situatës së covid-19 në QSUT kryhen rreth 7-8 operacione të planifikuara në ditë. Shefi shërbimit në kirurgjinë e përgjithshme, Arben Gjata...

Tragjike/ Mbi 1 milionë të vdekur nga koronavirusi në të gjithë...

Ka shkuar mbi 1 milionë numri i personave që kanë ndërruar jetë, për shkak të koronavirusit. Saktësisht, deri tani kanë ndërruar jetë nga Covid-19,...

Mjekët shqiptarë publikojnë protokollin e kurimit të Covid në SHBA

Federata e Mjekëve në Evropë ka publikuar protokollet më të reja të trajtimit të COVID-19, në ndihmë të shëndetësisë shqiptare dhe pacientëve shqiptarë. Në vijim,...

Vala e dytë e koronavirusit ‘egërsohet’ në Europë, godet në ‘zemër’...

Universiteti Johns Hopkins ka raportuar shifra në rritje me infeksione të reja me koronavirus në Indi dhe SHBA. Të shtunën vonë në mbrëmje India njoftoi...

Situata e Covid 19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë apel të...

Edhe gjatë ditës së sotme situata e Covid në Shqipëri mbetet e rënduar. Edhe pse ka një ulje të lehtë të numrit të të...

Covid 19/ 106 të infektuar në 24 orët e fundit në...

Edhe gjatë 24 orëve të fundit numri i personave të prekur me Covid 19 në Shqipëri, vijon të mbetet i lartë. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë...

Koronavirusi/ Dy viktima në 24 orët e fundit në Shqipëri

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë kanë humbur betejën më covid 19 dy persona. Sipas Ministrisë së shëndetësisë në 24 orët e fundit,...
WhatsApp DENONCO