Shehi: Me Ramën liria e medias në Shqipëri është më keq se para 70 vjetësh

Ish-deputeti Dashamir Shehi, kryetar i LZHK-së, shprehet se liria e medias në Shqipëri është me keq se 70 vjet më përpara.

I ftuar në studion e MCN TV, Shehi tha se me Edi Ramën, çështja e lirisë së mediave ka pësuar përkeqësim të madh.

Duke marrë shkas nga çështja Beccheetti që është më e diskutuara e ditëve të fundit, Shehi tha se mbyllja e televizionit Agon Channel ishte për t’i dhënë një mesazh të tjerëve.

LEXO EDHE  “Turqia mund të jetë njëri nga shtetet që mund të garantojë për Thaçin”

“Unë gjykoj që me Ramën çështja e lirisë së mediave ka pësuar përkeqësim të madh dhe ne e kuptojmë shumë mirë. Mbyllja e Agon Channal ishte për t’i dhënë një mesazh të tjerëve. Në përgjithësi po të shohim linjën editoriale gjykoj që jemi prapa nga sa ishim 70 vjet përpara”, tha Shehi.