Alibeaj: Më 25 prill votoni për një jetë më të mirë dhe çmime më të ulëta

Kandidati i PD në Qarkun e Fierit, Enkelejd Alibeaj ka zhvilluar takim me banorët e Mallakastërës ku ëhstë njohur nga pranë me problemet e tyre gjatë këtyre 8 viteve.

Alibeaj ju bëri thrrje qytetarëve që në 25 prill të votojnë për veten e tyre, për fëmijët e tyre, për uljen e çmimit të naftës dhe për një jetesë më të mirë..

‘Une e kam te thjeshte qe te vij ketu ne krah te agronit, e kam te thjeshte edhe ne divjake edhe ne Roskovec, Patos, Lushnje fier, sepse une e shoh njerezit e kane dnare mendjen. A nuk ja vlen qe ne 25 prill  vetem  qe te ulet cmimi I energjise, ta bejme kete zgjedhje per et votuar per veten, që të vendoset ndihma ekonomike ehd enjehere madje te dyfishohet , nuk ja vlen te votojme ne 25 prill per te ulur se paku 240 leke cmimin e naftes’, tha Alibeaj.

LEXO EDHE  Meta takon historianin kosovar Jusuf Buxhovi