FOTO/ Ulen temperaturat, rikthehet bora në verilindje

Përkeqësimi i kushteve të motit dhe ulja e temperaturave, ka risjellë reshjet e dëborës në verilindje të vendit.

Në zonat malore trashësia e borës varion nga 5 deri në 15 cm, ndërsa nuk janë raportuar probleme në qarkullim.

LEXO EDHE  Krijimi i agjencisë së Propagandës/ Gjekmarkaj: Rama ndërtoi dhe kolonat ku mbahet tempulli i gënjeshtrave

Por reshjet e borës u shoqëruan me erëra të forta dhe stuhi, duke shkaktuar mungesë të energjisë elektrike në disa zona mungon.