Uzuni: Unë dhe Roshi ndryshuam lojën, dua të jem titullar në çdo ndeshje

Myrto Uzuni gjeti golin me Kombëtaren ditën e sotme, teksa shënoi në fitoren 2-0 ndaj San Marinos. Pas ndeshjes, për mediat Uzuni u shpreh:

“Pjesa e parë nuk ishte aq e mirë, jemi të lumtur për fitoren, ky ishte i vetmi rezultat që ishim ky. Kjo është puna ime, të bëj sa më shumë gola dhe të jap sa më shumë asiste. Sulmuesi duhet të jetë pak egoist, në ato raste duhet të jesh i gatshëm, nuk mund ta presësh topin aty.

Sigurisht që jam i lumtur që luajta dhe bëra gol. Trajneri ka në dorë gjithçka dhe e zgjedh ai se cili luan. Unë dhe Roshi po sulmonim hapësirat dhe kishim më shumë mundësi. Unë dua të luaj në çdo ndeshje me Shqipërinë, por gjithçka në dorë e ka trajner.”, tha Uzuni.

LEXO EDHE  Superiorja/ Nga kartonat tek golashënuesit, ja statistikat e javës së 10