Fleta e votimit, Celibashi paraqet pr/vendimin. Ja modeli që pret miratimin

Komisioneri Shtetëror për Zgjedhjet, Ilirjan Celibashi, ka paraqitur projekt-vendimin lidhur me fletën e votimit në zgjedhjet e 25 prillit.

Sipas projekt-vendimit, në zgjedhjet e 25 prillit marrin pjesë dy koalicione dhe 10 parti, ndërsa renditja e tyre në fletën e votimit për të 12 qarqet do të bëhet bazuar në shortin e hedhur, pak javë më parë nga KQZ.

LEXO EDHE  Itali, zbardhet ngjarja tragjike ku humbi jetën fëmija i mitur, nëna në gjendje të rëndë psikologjike

Modeli i fletës së votimit që propozohet është ai me emrat e kandidatëve, që do të jenë në kuadratin e subjekteve politike.