Shembja e pallatit në Egjipt i mori jetën 25 personave, nxirret e gjallë pas 24 orësh foshnja 6 muajshe

Punëtorët e kërkimit dhe shpëtimit nxorrën një foshnjë 6-muajshe të gjallë nga rrënojat e një ndërtese të shembur në Egjiptm. Numri i të vdekurve nga incidenti u rrit në 25, thanë të dielën zyrtarët egjiptianë, transmeton Indeksonline.

Nëna, babai dhe motra e foshnjës tashmë ishin gjetur të vdekur, por ekipet vazhduan kërkimin për vëllain e madh, i cili ishte zhdukur, thanë zyrtarët, të cilët folën në kushte anonimiteti sepse nuk ishin të autorizuar të informonin mediat.

LEXO EDHE  Kultivoi 839 domate në një kërcell të vetëm, thyen rekord botëror

Gjendja e djalit të ri ishte e qëndrueshme që nga e diela, tha një zyrtar, raporton AP. Nuk ishte e qartë se çfarë e shkaktoi shembjen e ndërtesës.

Rrëzimet e ndërtesave nuk janë të rralla në Egjipt, pasi që ndërtimi është i dobët.