E ngatërruan me hajdutin e xhepave, shqiptari shpërndante drogë/ Ja si ra në prangat e policisë

Një shqiptar 38 vjeçar u arrestua nga policia italiane, gjatë një kontrolli rutinë, teksa tradhëtoi vetveten.

Shqiptari i parregull në Itali po udhëtonte me një nga linjat e urbanëve, kur në një çast ia behën për kontroll policët.

Ata në fakt ishin aty për të gjurmuar një hajdut të mundshëm, por sjellja e shqiptarit që shikonte rreth e rrotull i frikësuar u krijoi atyre dyshime mbi identitetin e tij.

Me një të shkuar në vjedhje dhe tregtimit të drogës, ai u ndalua të premten e kaluar në akuzën e trafikimit të drogës.

Shërbimi i kontrollit në një autobus të linjës 62, kishte për qëllim ndalimin e personave që kryejnë vjedhje, në një moment që urbanët ishin të tejmbushur me pasagjerë për shkak të grevës që kishte detyruar metrot të mbylleshin.

LEXO EDHE  Përballë Kryetarit të Opozitës

Vëmendja e agjentëve, të cilët mbështeteshin nga kolegët e tyre në një makinë që ndiqte urbanin në një distancë të shkurtër, u fokusua menjëherë te 38-vjeçari, i cili vazhdoi të shikonte përreth dhe të ndryshonte pozicionin e tij në urban.

Policët, me rroba civile, dyshuan, deri në momentin ku 38-vjeçari u gjend jashtë autobusit, duke kaluar me shpejtësi të madhe midis njerëzve.

Por shqiptari që kishte me vete në xhep 135 gramë kokainë ishte gabuar dhe ra gabimisht në kontrollin e policisë, pasi nuk ishte ai personi që policët kërkonin.

Ndërsa policia e pyeti për atë që kishte vjedhur, ai u tregoi atyre se në xhep kishte vetëm kokainën që duhet të shpërndante.