Ndeshja me Anglinë/ Futbollistët e kombëtares i dhurojnë bluzën me numrin 9, Lulzim Bashës

Kryetari i PD, Lulzim Basha, është suprizuar sot nga lojtarët e Kombëtares shqiptare të futbollit duke i dhuruar bluzën kuqezi me numrin 9 dhe me emrin Basha.

Bluza e firmosur nga lojtarët, stafi i Kombëtares dhe drejtuesit e FSHF, i është dhuruar kreut të opozitës Lulzim Bashës nga ish-futbollisti kuqezi, Andi Lila gjatë momentit kur kreu i PD, ishte bashkë me disa emra të njohur të sportit shqiptar, për të parë ndeshjen Shqipëri-Angli, që po luhet në Tiranë.

LEXO EDHE  Aeroporti i Rinasit njoftim: Këto janë tre kushtet për të udhëtuar drejt Holandës

Bluza mban numrin 9 ashtu si edhe numri i PD në zgjedhjet e 25 prillit.