Parashikimi i motit/ Ja çfarë kohe do të bëjë këtë të diel, 28 Mars 2021

Ditë e bukur pranverore po mbizotëron në vend. Situatë e njëjtë parashikohet dhe ditën e diel me mot të kthjellët dhe alternime vranësirash kalimtare nga orët e mesditës deri ato të pasdites.

Do të vijojë shkrirja graduale e dëborës prej temperaturave në rritje.

Era parashikohet të fryjë juglindje-veriperëndim e lehtë e përkohësisht mesatare në mesditë. Valëzimi në dete i forcës 2-3 ballë.

LEXO EDHE  Yuri Kim mbërrin në selinë e PD për të takuar Bashën (Video)

Temperaturat parashikohen në:

zonat malore 1°C deri në 13°C

zonat e ulëta 3°C deri në 19°C

zonat bregdetare 5°C deri në 20°C

Ju urojmë një fundjavë të bukur!