Thirrja e Palokës: Më 25 prill të ndalim Edi Ramën

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka, njëherazi edhe drejtues politik i kësaj partie për qarkun e Durrësit, ka reaguar me një shënim në rrjetin social ndaj thirrjeve te Ramës për të marrë një mandat të tretë. Paloka u bën thirrje qytetarëve që të dalin masivisht në zgjedhjet e 25 prillit dhe të ndalin Edi Ramën.

“Ne fakt arsyeja e parë pse duhet të dalim të gjithë të votojmë me 25 prill është pikërisht që të mos e lejojmë Ramën të çojë deri në fund këtë që ka nisur; shkatërrimin dhe shkretimin e vendit, varfërimin dhe skllavërimin e shqiptareve!”, shkruan Paloka.

LEXO EDHE  Bardhi: Prej një jave kishim njoftuar policinë se PS po blinte vota, i pari qëlloi Xhaferri

Ja postimi i plotë:

Rama ka si lajtmotiv të fushatës së tij “vazhdimësinë” .

“Më jepni një mandat të tretë, të mbaroj atë që kam nisur”- thotë Rama

Në fakt , arsyeja e parë pse duhet të dalim të gjithë të votojmë me 25 prill është pikërisht që të mos e lejojmë Ramën të çojë deri në fund këtë që ka nisur; shkaterrimin dhe shkretimin e vendit, varfërimin dhe skllaverimin e shqiptareve !

Me 25 prill duhet ndalur e keqja e të rikthehet shpresa! Vetëm duke votuar PD fiton Shqipëria!.