Këngëtarja shqiptare në zi, nëna e saj humb betejën me kancerin e gjirit

Këngëtarja e njohur shqiptare Melinda Ademi ka humbur nënën e saj. Lajmin e ka bërë me dije vetë ajo përmes një statusi në rrjetet sociale. Nëna e saj ka ndërruar jetë në moshën 50-vjeçare për shkak se nuk ka mundur ta fitojë betejën me kancerin e gjirit.

Melinda shkruan se ky është mesazhi më i vështirë që ka shkruar ndonjëherë dhe se fjalët nuk mund ta përshkruajnë atë që ajo ndjen.

“Më 3 Mars 2021, nëna ime e dashur Zonja Ademi ndërroi jetë nga beteja e saj me kancerin e gjirit në moshën 50 vjeç. Ky është mesazhi më i vështirë që kam shkruar ndonjëherë, dhe fjalët nuk mund të përshkruajnë trishtimin që ndiej. Ditët e kaluara kanë qenë ditët më të vështira të jetës sime, dhe unë po mbledh forcat e mia për të shkruar këtë post kushtuar asaj sepse bota meriton të dijë për nënën time të mahnitshme, dhe sa fort luftoi dhe dashuroi.

Mami ti je gruaja më e fortë që njoh, ti je shoqja ime më e mirë dhe gjithmonë mund të mbështetem tek ti që të jesh aty për mua për çdo gjë. Ne gjithmonë flisnim për gjithçka, dhe unë jam aq e nderuar sa që të njihja vërtet, dhe që isha në gjendje të marr ndihmën dhe udhëzimet tua. Ti ke luftuar aq shumë për dashurinë tuaj me babin, për të rritur të 4 fëmijët tuaj dhe për t’u siguruar që të gjithë ne të jemi të kujdesur. Ti qëndrove aq fort për gjashtë vitet e fundit për ne, dhe unë jam shumë mirënjohëse që të të quaja nëna ime.

Mami faleminderit shumë që më inkurajove të ndjek karrierën time dhe faleminderit që më mbështete dhe më kuptove. Gjithë jetën time, gjithçka që kam dashur ndonjëherë ishte të të bëja krenar dhe e di që ti je krenar për mua. Unë premtoj se do të vazhdoj trashëgiminë tënde për të qenë gruaja më e fortë dhe më e palodhur, ashtu si ti”, shkruan ajo.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MELINDA (@melindaademi)

LEXO EDHE  Si është marrëdhënia mes Jonida Maliqit dhe Bora Zemanit pas ndarjes nga vëllezërit Veshaj?