Luhet klasikja e futbollit gjerman, Bayern Munich dhe Dortmund publikojnë formacionet zyrtare

Sot në orën 18:30 Bayern Munich dhe Borussia Dortmund do të pwrballen mes njëra-tjetrës në një duel, i cili vlen më shumë se tri pikë.

Statistikat flasin për një avantazh të ndjeshëm të kampionëve në fuqi, që në vitet e fundit kanë dominuar në Bundesligë.

Në ndeshjet në shtëpi ndaj verdhezijnve, Bayern-i numëron gjashtë fitore radhazi me një golavarazh prej 26 golash të shënuar dhe vetëm 3 të pësuar. Në pesë sfidat e fundit, bavarezët kanë shënuar të paktën katër gola ndaj Borusias.

Skuadra e Hansi Flik ka arritur 17 fitore dhe 4 barazime në 21 ndeshjet e Bundesligës të luajtura në “Allianz Arena”. Askush nuk ka bërë më mirë se skuadra kryesuese që është në rrugën e duhur për të fituar titullin e 9-të radhazi.

Formacionet zyrtare: