FOTO/ Kapen me mbi 300 kg drogë, arrestohet çifti shqiptaro-ukrahinas

Një çift shqiptaro-ukrainas është arrestuar nga policia italiane pasi ju gjetën 265 kilogramë marijuanë dhe mbi 63 kilogramë hashash.

Policia italiane pikasi një furgon të një kompanie të mirënjohur me qira të parkuar, për gjithë mëngjesin brenda parkimit të një qendre tregëtare në qytetin e Poggiardo.

Gjatë kontrollit të kryer, ata vunë re se drejtuesit e automjetit, 35-vjeçari shqiptar Spiro Petro dhe 24-vjeçarja ukrainase Ganna Chaplygina, banues në Fiorentino, nuk po dinin sit ë shpjegonin arsyen se përse ndodheshin aty gjatë gjithë mëngjesit.

Në shtëpinë e ciftit u gjetën dhe sekuestruan edhe 8 kilogramë e gjysmë hashash, 30 gramë marijuanë, 4.5 gram kokainë si dhe substance të ndryshme. Gjithashtu përvec drogës, në shtëpinë e tyre u gjetën dhe dy pistoleta, një Revole Kolt dhe një pistoletë snifter e modifikuar 8 kalibër.