VIDEO/ Chelsea ndal kampionët e Liverpool, mjafton perla e Mount

Chelsea ka mposhtur skuadrën e Liverpool me rezultatin 1-0 dhe ka marrë tre pikë me mjaft vlera. Gjithçka u vendos në fundin e pjesës së parë, nga Mason Mount.

Kjo ndeshje ka prodhuar edhe polemika, pasi VAR anuloi një gol të shënuar nga gjermani Timo Werner për pozicion jashtë loje.

LEXO EDHE  Juventus-Parma, publikohen formacionet zyrtare

Gjithsesi në fundin e pjesës së parë Chelsea e zhbllokoi rezultatin me Mason Mount, i cili realizoi një gol mjaft të bukur dhe i dha tre pikët londinezëve.