Vdekja e 27-vjeçares nga Berati, edhe motra e infektuar/ Ngarkesë te Infektivi

Ariola Sakollari (Gjeçi) 27-vjeçe, ndërroi jetë si pasojë e koronavirusit. Vajza nga Berati ndodhej në intubim tek “Shefqet Ndroqi” pas përkeqësimit të gjendjes.

Familjarët dhe miqtë e përcollën sot për në banesën e fundit 27-vjeçaren, që nuk vuante nga sëmundje të tjera. Por e infektuar me koronavirus rezulton që të jetë edhe motra e 27-vjeçares që ndërroi jetë ditën e djeshme, raporton abcnews.

LEXO EDHE  “Persona të armatosur në lagje”, berberi paralajmëroi policinë një orë para vrasjes në Elbasan

Ndërkohë që sot në vendin tonë u shënuan 21 viktima dhe 851 të infektuar. Sipas raportimeve, në spitalin Infektiv ka një ngarkesë për të shtruarit në 24 orët e fundit, por kapacitetet nuk janë ezauruar.