Mbyllen pjesët e para/ Dejvi Bregu shtang Vllazninë, Laçi në avantazh ndaj Kukësit (Video)

Java e 22-të e Superiores mbyllet me dy ndeshje mjaft të forta. Prej orës 16:00 kanë nisur të luhen duelet Teuta-Vllaznia dhe Kukësi-Laçi, ndërsa tashmë janë mbyllur 45 minutat e para.

Laçi kryeson ndaj verilindorëve me një gol të shënuar në minutën e 4-t. Kurbinasit festuan me anë Emiliano Mustës i cili shënoi pas një goditje brenda zonës.

LEXO EDHE  Kërkohet nga Olimpiakos, klubi i Ferencvarosh fikson çmimin për Myrto Uzunin

Nga ana tjetër, Teuta është në epërsi ndaj Vllaznisë falë një supergoli të Dejvi Bregut. Pas një zhvillimi të goditjes së këndit, topi ka shkuar te vlonjati, që me një gjuajtje të kaliburar brenda zonës, e ka çuar sferën në trekëndësh.