Kurti-Rama takim me dyer të mbyllura në Tiranë

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me dyer të mbyllura me homologun e tij, Kryeministrin e zgjedhur të Kosovës, Albin Kurtin.

Të dyja palët deri më tani nuk kanë dhënë ndonjë detaj në lidhje me diskutimet e bëra apo me ndonjë reagim në rrjete sociale.

Më herët ditën e sotme Kurti prezantoi kandidadët për deputetë të Vetëvendosjes, për zgjedhjet e 25 Prillit në Shqipëri.

Kryeministri i zgjedhur i Kosovës është në ditën e dytë të vizitës në Shqipëri, ku ditën e djeshme gjatë përkujtimit të Beslidhjes së Lezhës, riktheu në diskursin politik bashkimin kombëtar.

LEXO EDHE  Dega 1 në Tiranë publikon emrat e delegatëve që firmosën për Kuvendin e 11 Dhjetorit

Pas takimit me kryeministrin Rama, Albin Kurti ka programuar një takim me kryedemokratin Lulzim Basha.

Muaj më parë mes Ramës dhe Kurtit pati një përplasje lidhur me mini-shengenin ballkanik, një nismë kjo e përkrahur nga Kreu i Qeverisë shqiptare dhe Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç.