Këlliçi: Po vidhen pronat dhe legalizimet, po i ndajnë qytetarët në “miq” e “armiq”

Kryetari i FRPD-së Belind Këlliçi, ka vijuar takimet me pronarët e bizneseve në zonën e ‘Astirit’, ku sipas tyre shumica janë fundosur plotësisht.

Gjithashtu Këlliçi ka ngritur akuza ndaj institucioneve shtetërore, pasi banorët ngrenë pretendimin se po vidhen pronat dhe legalizimet po i ndajnë qytetarët në “miq” e “armiq”.

Postimi i plotë i Belind Këlliçit:

Shumica e bizneseve në zonën e njohur si “Astiri” janë fundosur plotësisht. Asnjë kompensim për prishjen e tyre nga projekti “1 kilometër rrugë 24 milionë euro” i Unazës së Re.

Banorët ngrenë pretendimin se po vidhen pronat!

Edhe këtu me legalizimet po i ndajnë qytetarët në “miq” e “armiq”.

Koha të bashkojmë njerëzit! Ne jemi me qytetarët, ata me Ndranghetën! Edhe 53 ditë ???????? Shqipëria fiton!

LEXO EDHE  FOTO/ Kush është autori i dyshuar i vrasjes në Elbasan