Koronavirusi në M.Veriut/ 7 viktima dhe 726 të infektuar në 24 orët e fundit

Maqedonia e Veriut gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar 726 raste të tjera me COVID-19  dhe 7 vdekje.

Maqedonia e Veriut gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar 726 raste të tjera me COVID-19  dhe 7 vdekje.

Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara me COVID-19 është rritur në 103.746, ndërsa i vdekjeve në 3.151.

Të dhënat tregojnë se 368 pacientë të tjerë fituan betejën kundër virusit, duke e çuar në 91.875 numrin e përgjithshëm të pacientëve të shëruar nga pandemia.

Që nga shpërthimi i pandemisë, autoritetet shëndetësore kanë kryer 526.870 teste të dyshuara për COVID-19, përfshirë 3.144 teste të kryera brenda ditës së fundit. Aktualisht numri i rasteve aktive me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut është 8.720.