Covid i merr njeriun e shtrenjtë deputetit socialist

Ditë zie në familjen e deputetit socialist Besnik Baraj. Përmes një postimi në Facebook, ai njofton ndarjen nga jeta të nënës. Mes vargjeve prekëse, deputeti të cilit sëmundja i mori nënën, shkruan se para se Covidi të futej në shtëpinë e tij, kurrë nuk mendonte si sot, prandaj u kërkon të gjithëve që të bëjnë kujdes maksimal për të mbrojtur të moshuarit.

“Netëve, tek rrija pranë nënës, ku sasia e oksigjenit varionte nga 50% në 90%, e dëgjoja tek rënkonte: “Oh nëna ime!’’ Për të ishte ende e gjallë nëna e saj!!!  Sot unë e humba nënën time, por duket nëna vdes kur vdesin dhe fëmijët e saj.

Edhe unë përjetë do e kem në mendje dhe zemër, aq më tepër, kur ruaj kujtime të mrekullueshme, kur edhe në qortime ishte aq e ëmbël, kur nuk e ngriti zërin kurrë me asnjërin prej fëmijëve. Ishte ajo që krijoi një familje harmonike ku dhe mbolli shumë dashuri. Përjetë mirenjohës për gjithҫka që na edukoi e mësoi!!!!
LEXO EDHE  Ngjarja e rëndë në zyrat e PD-së, Presidenti Meta pritet të niset drejt Kavajës: Mos bini pre e provokimeve