Europa League/ Milani vuan por kualifikohet, befasohen Leverkusen dhe Leicester

Milani vuan, por kalon në raundin tjetër të Europa League. Kuqezinjtë barazuan 1-1 me serbët e Crvena Zvezda. Kessie shënoi i pari me penallti, por Fardou Ben barazoi që në pjesën e parë dhe në disa raste miqtë iu afruan golit të epërsisë.

Edhe Milani pati rastet e veta, por nuk shënoi dot. Me shifrat 1-1 kaloi tutje, falë golave në fushë kundërshtare në ndeshjen e parë. Manchester United kaloi më tej, pasi barazoi 0-0 me Real Sociedad.

Tutje shkojnë edhe Dinamo Kyiv dhe Dinamo Zagreb, kurse surprizat janë Young Boys dhe Slavia Prague. Zviceranët eliminuan gjermanët e Bayer Leverkusen, kurse çekët anglezët e Leicester. PSV u  mundua të përmbyste grekët e Olympiacos, por pa sukses.

LEXO EDHE  Kërkohet nga Olimpiakos, klubi i Ferencvarosh fikson çmimin për Myrto Uzunin

Europa League – 1/16-ta e finaleve

E enjte, më 25 shkurt, ora 21:00

MILAN-Crvena Zvezda 1-1 (2-2)

ROMA-Braga 3-1 (2-0)

Bayer Leverkusen-YOUNG BOYS 0-2 (3-4)

Club Brugge-DYN. KYIV 0-1 (1-1)

  1. ZAGREB-Krasnodar  1-0 (3-2)

Leicester-SLAVIA PRAGUE 0-2 (0-0)

MANCHESTER UNITED-Real Sociedad 0-0 (4-0)

PSV-OLYMPIACOS 2-1 (2-4)