Champions/ Real Madrid “thyen” Atalantën në Bergamo, Man.City bën hap të madh drejt çerekfinales

Fitore në frymën e fundit për Real Madrid në Champions League. Madrilenët mposhtën me rezultatin 0-1 Atalantën në një ndeshje ku vuajtën deri në fund.

Goli që ka zhbllokuar ndeshjen dhe i ka dhënë fitoren 1-0 ekipit të Zidane ka ardhur nga distanca me Mendy, në minutën e 85-të të ndeshjes.

Francezi ka shfrytëzuar pasimin e Modric dhe me të djathtën e tij ka kalibruar topin aty ku Gollini nuk ka arritur dot.

Skuadra e Gasperinit del megjithatë me kokën lart pasi i bëri ballë një ndeshje e cila u vu në binarët e vështirë duke qenë se luajti me një futbollist më pak prej minutës së 17-të kur Freuler doli me karton të kuq për një ndërhyrje pikërisht ndaj mbrojtësit francez.

LEXO EDHE  Tifozët deklaratë kundër Superligës, nismës i bashkohen edhe TKZ

Nga ana tjetër Man.City ka arritur një fitore të pastër 0-2 kundër Monchegladbach. Në një ndeshje që zhvillohej në një fushë neutrale për shkak të COVID-19, të besuarit e Guardiolës nuk e patën aspak të vështirë, teksa dominuan të gjithë takimin. Goli i parë i sfidës u shënua në minutën e 29-të, me autor Bernardo Silvën.

Në fraksionin e dytë u luajt e njëjta muzikë, me Cityn që shënoi edhe golin e dytë në minutën e 65-të, ku këtë herë autor ishte Gabriel Jesus.