A do të bashkohet ‘Lëvizja për Ndryshim’ me PD-në, ja si përgjigjet Patozi

Astrit Patozi  deklaroi në ‘Open” se pas zgjedhjeve nëse do të kenë marrë deputet dhe do jenë vendimtarë për krijimin e qeverisë përmes numrave, do të bashkëpunojnë vetëm me të djathtën dhe në asnjë mënyrë me Ramën.

Patozi i tha Bylykbashit se pas zgjedhjeve do të flasin  ndërsa shtoi se do të jenë në të njëjtin anë vetëm nëse bien dakord për të pasur vend kyç në qeveri.

LEXO EDHE  Grushta mes kandidatëve të PS në Durrës, ja çfarë ndodhi në shtabin e fushatës

Pas kësaj deklarate, Patozi la të kuptohet se do të bashkohet me PD-në pas zgjedhjeve.