“Shpërthen” Manjani: Rama shet p*rdhë syfyri për të blerë vota

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, përmes një postimi në rrjetet sociale, ka ironizuar Kryeministrin Edi Rama, lidhur me vaksinat, ndërsa shprehet se ai po shet vaksinimin elektoralisht.

Manjani shkruan se me vaksinat që ka sjellë Rama nuk mund të vaksinosh as pasagjerët e avionit me të cilën erdhën vaksinat.

“Atëhere çfarë shet ky njeri?!

Qartësisht shet rrena. Shet pordhë syfyri për të blerë vota…”, shkruan Manjani.

Postimi nga Ylli Manjani

Pra po të mos ishte çështja e vaksinave, ky sdo kishte me çfarë të hynte në zgjedhje.

LEXO EDHE  Vokshi: Rama ka në plan mashtrimin me legalizimet dhe pastaj prishjen e ndërtesave, votoni masivisht numrin 9

Ska më asgjë për të shitur elektoralisht.

Megjithatë dakord, le të marrim produktin elektoral të Tij, pra vaksinën anti-covid, ku e ka?!

As pasagjerët e avionëve, në të cilët erdhën ato 3 çanta me vaksina, nuk u vaksinuan dot!!!

Edhe sikur të marrim të mirqenë premtimin e Tij se do ketë vaksina për të tërë, prapseprap deri në zgjedhje kjo nuk realizohet. Madje, as deri nga mesi i vitit që vjen jo.

Atëhere çfarë shet ky njeri?!

Qartësisht shet rrena. Shet pordhë syfyri për të blerë vota…