Rama: Javën e dytë të marsit përfundon vaksinimi i bluzave të bardha

Kryeministri Edi Rama në fjalën e tij nga konferenca ku në fokus është ekonomia është shprehur se mandate i dytë i qeverisë ka qenë më i vështiri që ka kaluar ndonjë qeveri deri më tani.

Sipas tij në luftën me armikun e padukshëm vaksina është arma më e fortë.

Ndër të tjera ai ka theksuar se në javën e dytë të marsit pritet që të mbyllet dhe vaksinimi i të gjithë bluzave të bardha dhe shumë shpejt do të nisë vaksinimi masiv i popullsisë.

LEXO EDHE  Zgjedhjet e 25 prillit, apeli i Metës: Uroj të ketë sa më pak biznesmenë në Kuvend

“Në javën e dytë të marsit besojmë se do të mbyllim vaksinimin e të gjithë bluzave të bardha për të nisur shumë shpejt me vaksinimin masiv të të gjithë popullsisë” – tha Rama.