Nga pronari i një lokali te nxënësit e 9-vjeçares, ja të infektuarit në Berat me Covid

Në 24 orët e fundit, Ministria e Shëndetësisë deklaroi se janë infektuar 1075 persona me Covid-19, ndërsa janë realizuar 3901 testime. Nga këto raste të përgjithshme, dhjetë të infektuar u konfirmuan në Berat ku aktualisht janë aktive 984 raste.

Sipas ABC, mes të infektuarve janë dy nxënës në shkollën 9-vjeçare “Zihni Toska” në Berat dhe një në shkollën 9-vjeçare “1 Maji”.

LEXO EDHE  Basha me kryetaren e Partisë Konservatore britanike: Duam investime britanike, investime europiane

Po ashtu, pozitiv për Covid-19 ka rezultuar një punonjëse në një fasoneri.

Të infektuar janë edhe pronari e sanitarja e një bar-kafeje.