Spezia bën surprizën, Ismajli me shokë gjunjëzojnë Milanin

Spezia ka mundur 2-0 Milan-in në javën e 22-të të Serie A. Një rezultat befasues ky për kuqezinjtë, që nuk kanë arritur të përfitojnë nga humbja e Juventus-it në Napoli për të thelluar diferencat me bardhezinjtë dhe që tani rrezikojnë të parakalohen nga Inter-i në renditje nëse zikaltërit do të mundin Lazio-n nesër në mbrëmje.

LEXO EDHE  UEFA reagon sërish për Superligën: Është një fyerje ndaj vlerave evropiane dhe meritës sportive që ata të supozojnë se kanë të drejtë të ndahen

Ndeshja e luajtur në Alberto Piço është vendosur në pjesën e dytë. Maggiore ka zhbllokuar takimin pas një kundërsulmi të shpejtë në minutën e 56-të, ndërsa Bastoni e ka mbyllur në të 67-ën me një goditje shumë të bukur.