Pioli tregon sekretet e Milanit dhe falënderon klubin

Stefano Pioli, trajneri i Milanit, ishte i ftuar sonte te “Radio 105”, ku foli për disa tema dhe duke e lidhur natyrisht me kuqezinjtë dhe sezonin e tyre deri tani.

“Presionet? Nuk ka ndonjë hile si ti menaxhosh. Vë pasionin në punën time. Kur qëndroj tërë ditën në Milanello jam plot punë dhe kuriozitet.

LEXO EDHE  Nuk iu bind trajnerit Shehi, dënohet lojtari i Tiranës. Ja sanksioni i klubit

Të jesh trajner do të thotë të menaxhosh të gjithë mjedisin në 360 gradë. Kur largohem Milanello kam hobet dhe pasionet e mia që i lejoj vetes t’i kaloj mbrëmjet në paqe. Mendoj se kam ekuilibrin e duhur”.