Sulmet ndaj BE e SHBA, Paloka: Pas 25 prillit, Rama do kërkojë azil në Lindjen e Mesme

Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka, shprehet se sulmet e njëpasnjëshme të Edi Ramës kundër BE dhe SHBA, mund të shpjegohen vetëm me largimin e kryeministrit më 25 prill.

Në një postim në rrjetet sociale, Paloka thotë se ka gjasë që pas zgjedhjeve, Air Albania të kryejë një udhëtim pa kthim drejt Lindjes, me pasagjerin e vetëm Edi Rama.

“Sulm BE ! Sulm SHBA! A ka marrë garanci Rama për azil politik në Lindje?

LEXO EDHE  Sherri Meta-Kryemadhi, i pajtoi Rama apo Basha? Ja çfarë thotë kryetarja e LSI

Charterin privat e mban gati në aeroportin privat të Rinasit! Më 26 prill nuk është çudi që Air Albania të kryejë fluturimin e fundit pa kthim me “pasagjerin” e saj!

Po me të tjerët që do lërë pas “dumbaba” çdo behet? Sigurisht që atij vetë kjo nuk i hyn fare në xhep. Si gjithnjë zorraxhinjtë i ka përdorur dhe i ka hedhur”, shkruan Paloka në rrjetet sociale.