Premtoi resortin e skive në Korçë/ Paloka-Ramës: Të njëjtin premtim bëre 3 vjet më parë në Shishtavec

Edi Paloka, nënkryetar i PD, ka ironizuar sot deklarimet e Kryeministrit Edi Rama në Korçë, i cili premtoi ndërtimin e një resorti skijsh. Madje Rama shkoi më tej kur foli për 100 mijë vizitorë që do të shkonin për të bërë ski në këtë qytet.

Por referuar premtimeve të Ramës, Paloka shprehet se të njëjtën gjë Kryeministri premtoi edhe në 2018 në Shishtavec. Madje sipas Palokës, në atë kohë Rama u shfaq bashkë me një burrë që fliste anglisht dhe paraqeste projektet në 3D.

Sipas nënkryetarit të PD, sot në Shishtavec jo vetëm që ska resort, por as rrugë, ndërsa njerëzit janë bllokuar nga bora. Paloka shprehet se pasi e mbushi vendin me porte, aeroporte e rrugë 3 D, tashmë Rama po e mbush vendin edhe me resorte nga ato arabet në det te zviceranet në mal.

“Sa shumë premtime të rreme edhe pas 8 vitesh ne pushtet o Edvin Rama ! Fatmiresisht të kanë mbetur vetëm 3 muaj për t’i shkelur, sepse më 25 prill, Shqipëria do të fitojë dhe ti do të humbasësh”, shprehet Paloka.

Postimi nga Edi Paloka

Nuk mund te jete burri me i “pa ynyre” se ky.

LEXO EDHE  Skandali seksual, reagon FRD: Personi nuk ka lidhje me strukturat, mund të jetë infiltruar

Paska deklaruar sot ne Korce se do bej “resortin e pare per ski…modern…”

Nuk arrij as ta konceptoj se si mund te jesh kaq i pafytyre?!!!

Ne tetor te 2018 , tha pa asnje ndryshim te njejtat fjale ne Shishtavec. Madje atehere kishte marre me vete dhe nje burre qe fliste ne anglisht e paraqiste projekte ne 3D…Sipas fjaleve te Rames, sot Resorti me luksoz i skive ne Ballkan do gelonte nga turistet. Problemi eshte se ne Shishtavec as rrugen nga bora nuk ju kane pastruar banoreve e jo te kete ndonje shenje qofte edhe sa per gjoja, te fillimit te ndonje pune !

Tani pas tre vjetesh, pa pike turpi shkon e thote te njejten gje ne Korce. Une reagova qe ne ate kohe. Sot pas tre vitesh po e rikujtoj!

Pasi e mbushi vendin me aeroporte , porte e rruge ne 3D, tani po vershojne dhe resortet, nga ato arabe ne det tek zviceranet ne mal. Mashtrues ordiner e i legenosur. Se si e mendon qe njerzit mund ti besojne akoma, ai e di?!!!