Kupa e Italisë/ Inter-Milan, ja si rreshtohen skuadrat

FUSSBALL INTERNATIONAL SERIE A 23. Spieltag SAISON 2019/2020 Inter Mailand - AC Mailand 09.02.2020 Zlatan Ibrahimovic li, AC Mailand und Romelu Lukaku re, Inter Mailand *** FOOTBALL INTERNATIONAL SERIES A 23 Matchday SEASON 2019 2020 Inter Milan AC Milan 09 02 2020 Zlatan Ibrahimovic li, AC Milan and Romelu Lukaku re, Inter Milan

Në orën 20:45, në stadiumin “Giuseppe Meazza”, do të luhet derbi mes Interit dhe Milanit, takim i vlefshëm për çerekfinalet e Kupës së italisë.

Duke e ditur rivalitetin që kanë skuadrat, ky takim premton mjaft spektakël.

Antonio Conte e nis me Lukaku-n dhe Sanchez në sulm, ndërsa Pioli zgjedh Saelemaekers, Brahim Diaz dhe Leao për të mbështetur Zlatan Ibrahimovic.