Kupa e Italisë/ Inter dhe Milan përballen në çerekfinale, formacionet e mundshme

FUSSBALL INTERNATIONAL SERIE A 23. Spieltag SAISON 2019/2020 Inter Mailand - AC Mailand 09.02.2020 Zlatan Ibrahimovic li, AC Mailand und Romelu Lukaku re, Inter Mailand *** FOOTBALL INTERNATIONAL SERIES A 23 Matchday SEASON 2019 2020 Inter Milan AC Milan 09 02 2020 Zlatan Ibrahimovic li, AC Milan and Romelu Lukaku re, Inter Milan

Sonte në mbrëmje do zhvillohet super përballja mes Interit dhe Milanit, e vlefshme për çerekfinalen e Kupës së Italisë.

Te zikaltrit nuk priten shumë ndryshime, vetëm se sulmi të jetë i ndërtuar nga Romelu Lukaku dhe Alexis Sanchez, me Lautaro Martinezin që qëndron në stol.

Ndërsa te kuqezinjtë Mario Mandzukic pritet të jetë nga minuta e parë.

Samu Castillejo nuk është në formën e duhur dhe Tatarusanu pritet të jetë në portë në vend te Donnarummas.

Formacionet e mundshme të derbit të Madoninës.