Del nga shtrati lumi Gjanica në Fier, përmbyten rrugët dhe trotuaret

Intensiteti i madh i reshjeve të shiut dy ditët e fundit ka rritur prurjet e ujit  këtë mbrëmje në lumin Gjanica në Fier.

Si pasojë e prurjeve të mëdha të shiut lumi ka dalë nga shtrati në pjesën ku është kryer investimi i ri i cili vijon akoma projekti rehabilitues .

LEXO EDHE  Vjedhje në Vlorë, grabitësit thyejnë xhamin dhe mësyjnë në dyqnin e celularëve

Sipas bashkisë Fier dalja e lumit në këtë pjesë është pasojë e gërmineve dhe punimeve që po kryhen ne vijimësi të lumit .