Chelsea nuk ka kohë për të humbur, zyrtarizohet trajneri i ri! Emri (Foto)

Nuk ka më zëra, Thomas Tuchel do të jetë bosi i ri i Chelsea-s. Vetëm një ditë pasi shkarkuan Lampard-in për rezultate të dobëta, drejtuesit e ‘Bluve’ duket se kanë pasur çdo gjë gati dhe gjermani Tuchel sot ka marrë ‘Ok’ për të filluar punën e re në Londër.

LEXO EDHE  Europa League/ Eliminohet Napoli, Arsenal dhe Ajax avancojnë më tej

Duket se Tuchel ka qëndruar vetëm disa javë pushim, pas shkarkimit të befasishëm nga PSG, por tashmë ka një detyrë edhe më të vështirë me Chelsea-n që në ligë 9-të në mes të sezonit, plot 11 pikë larg kreut.