I kërkuar në Itali si anëtar i organizatave kriminale, arrestohet 41-vjeçari/ Emri

Policia e Shkodrës rrestoi mbrëmjen e sotme një person të shpallur në kërkim nga drejtësia italiane.

Mësohet se i arrestuari është 41-vjeçari, Bledar Cafi, i akuzuar në shtetin fqinj për pjesëmarrje në organizata kriminale.

LEXO EDHE  Aeroporti i Rinasit njoftim: Këto janë tre kushtet për të udhëtuar drejt Holandës

Cafi së bashku me të vëllanë e tij ishin subjekte të Operacionit Forca e Ligjit, pasi gjatë verës së kaluar u është dashur të justifikojnë pasurinë dhe bizneset që posedojnë në Shqipëri.