Juventus-Bologna, publikohen formacionet zyrtare. Pirlo befason me zgjedhjet e tij

Juventus dhe Bologna përballen ndaj njëra-tjetrës në orën 12:30, takim ky i vlefshëm për javën e 19-të të Serie A.

Pas suksesit në Superkupën e Italisë kundër Napoli-t, bardhezinjtë kanë rastin të kapin Atalanta-n në vendin e katërt dhe të ngushtojnë diferencat me 2 skuadrat e Milanos në krye.

Pirlo ka grumbulluar edhe De Ligt, i cili ka rezultuar negativ ndaj Covid (do ta nisë nga stoli).

LEXO EDHE  Festë te Partizani para ndeshjes me Skënderbeun, shikoni çfarë ndodh në stërvitjen e të kuqve

Surpriza është lënia në stol e Morata-s dhe Chiesa-s, me Kulusevski-n që do të luajë në krah të Cristiano Ronaldo-s në sulm. Në fushë nga minuta e parë edhe Chiellini me Bernardeschi-n.

Formacionet zyrtare: