Edhe pak orë na ndajnë nga ndeshja McGregor-Poirier, ja shuma që do të përfitojnë luftëtarët

Conor McGregor dhe Dustin Poirier do të përballen rreth orës 04:00 me orën tonë në UFC 257.

Irlandezi dhe amerikani do të luftojnë për garën për titull, për atë që mbahet aktualisht nga Khabib Nurmagomedov i dalë në pension.

Por, rusi ka thënë se ai do ta shikojë me vëmendje duelin mes tyre dhe nëse njëri prej tyre shfaq cilësi të mira, atëherë ai do të rikthehet në kafaz.

The Notorious dhe Diamond do të hyjnë në kafaz në ora 04:00 të mëngjesit të së dielës, në arenën e ishullit të Abu Dabit.

LEXO EDHE  Tenis/ Tsitsipas triumfon në Mastersin e Montecarlos

Por, sa do të fitojnë dyshja nga ky duel?

Conor McGregor do të marrë rreth 2.5 milionë euro në rikthimin e tij në UFC. Nga ana tjetër, Poirier nuk do të fitojë as një milionë euro, pasi parashikohet që ai të marrë rreth 800 mijë euro nga ky duel.