Ditë e vështirë/ Këto shenja duhet të bëjnë shumë kujdes këtë të diel, 24 Janar 2021

DASHI-Gjatë kësaj fundjave keni Hënën e favorshme që ju mbron. Të dielën do të jetë një ditë premtuese në dashuri: shfrytëzojeni sa më shumë. Sa i përket punës, ka pasur disa projekte të këqija për arsye të ndryshme, por ju duhet të bëni më të mirën tuaj për tu rikuperuar. Në orët e ardhshme, mendoni për marrëveshje dhe kompromise.

DEMI-Nëse keni pasur ndonjë vështirësi në dashuri, e diela do të jetë dita e duhur për t’u rikthyer çështjeve, në mënyrë korrekte. Puna kryesore: duhet të përqendroheni në gjërat e vogla, detajet.

BINJAKËT-Nëse një dashuri ka marrë fund, – pavarësisht diskutimeve apo dilemave – mund të jetë koha e duhur për të braktisur diçka që nuk e dëshironi më. Sa i përket punës, kontratat do të konfirmohen, 2021 është një vit premtues.

GAFORRJA-Për të çliruar zemrën tuaj do të duhet të prisni që Venusi të ndalojë së kundërshtuari: në fund të muajit do të ndiheni më të lirë. Sa i përket punës, do të ketë diçka për të zgjidhur; jeni përmirësuar jo pak në menaxhimin e situatave.

LUANI-Komunikimet me partnerin nuk do të jenë më të mirat, Mërkuri do të jetë kundër jush gjatë ditës… Edhe në punë po përballeni me një periudhë të vështirë: jeni të lodhur …

VIRGJËRESHA-E diela ju bën paksa të diskutueshëm: shmangni diskutimet qoftë edhe të  vogla. Sa i përket punës, po kaloni një periudhë të vështirë: jeni në krizë të plotë. Prisni, pasi nga mesi i shkurtit gjithçka do të ndryshojë.

PESHORJA-Një e diel e rëndësishme para jush: mund të hapni zemrën tuaj, të entuziazmoheni dhe madje të bëni edhe ndonjë hap të rrezikshëm. Kur bëhet fjalë për punën, kini kujdes nga vendimet e marra me nxitim. Kjo thjesht nuk është koha, për të bërë zgjedhje të këqija.

LEXO EDHE  Detaje nga grabitja në Fushë-Krujë: Çangu kafshoi një nga autorët për të lënë gjurmë gjaku

AKREPI-Qëndrime të caktuara ju kanë lodhur dhe ndiheni të zhgënjyer, të ofenduar. Rrjedhimisht do të keni një qëndrim shumë kritik. Për sa i përket punës, bëhuni gati: po vjen koha e duhur për të filluar një rrugë të re.

SHIGJETARI-Të dielën do të duhet të keni durim, në jetë dhe në dashuri. Polemika të vogla gjatë ditës, por asgjë e pariparueshme. Punët kryesore: do të jetë e rëndësishme të keni besim në idetë tuaja. Qetësia është një nga cilësitë tuaja më të mira, përpiquni të mbani gjithçka nën kontroll.

BRICJAPI-Do të jetë ditë e favorshme për konsideratat në çift: do të jeni në gjendje të kuptoni dhe verifikoni forcën e një marrëdhënieje. Ndërsa për punë, ki kujdes nga diskutimet me Demin ose Virgjëreshën.

UJORI-Dita do të jetë pozitive për ndjenjat: përfitoni nga ndjesitë dhe braktisni veten në zemër. Në vendin e punës dëshironi të ngjiteni në Everest, por duhet të mbani mend se zgjedhjet duhet të merren parasysh me kujdes …

PESHQIT-Kjo nuk është koha e duhur për të fituar sërish zemrën e dikujt. Sidoqoftë, kjo gjë mund t’ju këshillojë se mbase është koha të hiqni dorë nga njerëzit të cilët janë larguar tashmë. Lidhur me punën, një mosmarrëveshje ligjore ose financiare mund të vazhdojë. Kushtojini vëmendje shpenzimeve.