Pas fitores në Superkupë, Ronaldo i lëshon sfidën Milanit dhe Interit

Cristiano Ronaldo arriti të ndihmonë Juventusin, duke vulosur triumfin e bardhezinjve 1-0 ndaj Napolit në Superkupën e Italisë.

“Ishte një ndeshje ku vuajtëm, e luajtur në një fushë të keqe. Por, fituam një trofe që do të na ndihmojë edhe për vetëbesimin”, tha portugezi, përpara se të jepte një mesazh për Milan e Inter, ekipet që kryesojnë renditjen e Serisë A.

LEXO EDHE  Zyrtare/ Tottenham me trajner të ri, ja kush e zëvendëson Mourinhon

“Janë dy skuadra shumë të forta, por kampionati është i gjatë. Mund ta fitojmë ende titullin. Do të jetë një garë e gjatë, por ne kemi mundësitë tona”, nënvizoi CR7.