Zyrtare/ Goditi sulmuesin e Bilbao-s, Federata Spanjolle jep dënimin për Messin

Lionel Messi është dënuar me dy ndeshje pezullim nga Komiteti i Federatës Spanjolle të Futbollit për kartonin e tij të kuq në finalen e Superkupës së Spanjës.

Argjentinasi do të jetë i padisponueshëm për dy ndeshjet e ardhshme të Barcelonës kundër Cornella në Copa del Rey dhe Elche në LaLiga Santander.

Messi, i cili goditi sulmuesin e Athletic Bilbao, Asier Villalibre, në minutën e fundit të kohës shtesë, ka shpëtuar paq me këtë vendim, për shkak të raportit të ndeshjes së arbitrit Jesus Gil Manzano, që nuk përmendte se kishte qenë një shenjë agresioni nga ana e argjentinasit.

LEXO EDHE  Tifozët deklaratë kundër Superligës, nismës i bashkohen edhe TKZ

Kujtojmë që ky ishte kartoni  i pare i kuq i Messit për Barcelonën në 754 ndeshje.