Messi mungon sërish në stërvitje, rrezikon pjesëmarrjen në finalen e Superkupës

Lionel Messi rrezikon ndjeshëm pjesëmarrjen në finalen e Superkupës së Spanjës, të dielën kundër Athletic Bilbao.

Argjentinasi mungoi edhe ditën e sotme në seancën stërvitore të Barcelonës duke shtuar më tej dyshimet. Messi nuk luajti as në fitoren ndaj Real Sociedad të mërkurën dhe tashmë nuk dihet nëse Ronald Koeman do ta rrezikojë atë në finale.

LEXO EDHE  Autopsia e Kasia Lenhardt fut në telashe Boateng, mbrojtësi është nën hetim për plagosjen e modeles

Barcelona do të kryejë edhe një seancë të fundit stërvitore përpara finales, të shtunën në orën 18:00, e cila do të përcaktojë nëse Messi luan apo jo.