VV zyrtarizon Albin Kurtin si kandidat në zgjedhje

Lëvizja Vetëvendosja ka zyrtarizuar kandidaturën e Albin Kurtit si deputet në zgjedhjet e ardhshme në Kosovë.

Për Albin Kurtin e Behgjet Pacollin, më herët është raportuar se mund të kenë telashe me certifikim si kandidatë për deputetë, bazuar në aktgjykimin e fundit të Kushtetueses që ndalon kandidimin e atyre që janë dënuar në tri vitet e fundit. Kurti e Pacolli janë të dënuar me kusht.

LEXO EDHE  ‘Një ministri në Shqipëri i jep…’/ Dalin përgjimet e reja të ‘Ndraghetas’: Uhh korrupsion total, në Tiranë qeveria ...

Ndërkaq Këshilli i Qendrës së Lëvizjes Vetëvendosje në Besianë sot ka votuar për të zgjedhur kandidatët për deputetë dhe tre kandidatët më të votuarit nga ky proces janë: Fitim Haziri, Saranda Bogujevci dhe Vendenis Lahu.