Koronavirusi shkakton mbi një mijë viktima gjatë 24 orëve në Gjermani

1070 viktima gjatë 24 orëve të fundit për shkak të koronavirusit, duke e çuar numrin e përgjithshëm të viktimave në 37.607.

Nga të dhënat e Institutit Robert Koch, në 24 orët e fundit janë konfirmuar 26.391 raste të reja, në një total prek 1.835.038 raste infektimesh që nga fillimi i pandemisë.

LEXO EDHE  Rënie gurësh dhe reshje dëbore, ARRSH: Ja rrugët që kalohen me zinxhirë

Dy ditë më parë qeveria gjermane vendosi një lockdoën të ri që hynte në fuqi nga 16 dhjetori deri në fund të janarit.