Derbi në merkato, Partizani synon objektivin e Tiranës

Ferhan Hasani është një nga emrat më të përfolur për kalimin te Tirana. Gjithsesi, sipas infosport.Mk, bardheblutë nuk do jenë të vetëm në këtë garë.

Pas marrjes së lajmit për zhbllokimin e merkatos, Partizani është hedhur në sulm për të fituar shërbimet e lojtarit.

Të kuqtë kanë nevojë për ndërhyrje në merkaton e janarit, teksa do tentohet goditja e madhe. Partizani dhe Tirana do sfidojnë njëra tjetrën në distancë, me derbin që zhvendoset nga fusha në dritaren e transferimeve.

LEXO EDHE  Ibrahimovic sulmon Calhanoglu: Asnjë ekip nuk interesohej për të, përfitoi nga tragjedia e Eriksenit

Hasani ka një CV të pasur, ku kalimi në Kategorinë Superiore do ishte një vlerë e shtuar për këtë kampionat.