Video/ Mahnit 16-vjeçari i Dortmund-it, bëhet golashënuesi më i ri në historinë e Bundesligës

Union Berlin fiton 2-1 në përballjen ndaj Borussia Dortmund e vlefshme për javën e 13-të në Bundesliga.

Pavarësisht humbjes, Youssoufa Moukoko, i cili është vetëm 16 vjeç e 28 ditë dhe shënoi një super-gol në minutën e 60′.

LEXO EDHE  LIVE/ Liverpool-Milan, rikthehet baraspesha në "Anfield"

Me këtë paraqitje Moukoko u bë lojtari më i ri që shënon në historinë e Bundesligës.