Kategoria e Parë/ Dinamo kalon pa probleme Besëlidhjen, Partizani B bind në transfertë

Janë mbyllur dy ndeshjet e Kategorisë së Parë, të vlefshme për Grupin A, Dinamo-Besëlidhja dhe Oriku-Partizani B.

Blutë e kryeqytetit kanë triumfuar me rezultatin 2-0, falë golave të Da Silva, Xhixhua përkatësisht në minutat 16′, dhe 90’+1. Me këtë rezultat, Dinamo merr kryesimin e Grupit A në Kategorinë e Parë.

LEXO EDHE  Tottenham arrin marrëveshjen me Milanin, por Kessie u prish planet

Nga ana tjetër, Partizani B, mposhti Orikun me rezultatin 0-2 duke fituar një përballje direkte mes vendin të pestë dhe të gjashtë.

Klasifikimi: