Video/ Godet penalltinë, portieri hidhet dhe… ikin dritat në stadium

Në një ndeshje në Maltë mes St. Andrews dhe Marsa, stadiumit i ikën dritat në momentin më kulminant të mundshëm në futboll.

Arbitri kishte akorduar penallti, lojtari goditi topin, portieri u hodh në drejtim të tij dhe pikërisht në këtë çast gjithçka u errësua në të gjithë qytetin.

LEXO EDHE  Goditje për Milan-in, dy yjet e ekipit dalin pozitivë për Covid-19

Në akt, zyrtarët e ndeshjes shkruajtën se ndeshja do të rinisë nga minuta kur u ndërpre, por nuk saktësojnë nëse 11-metërshi do të ekzekutohet sërish apo nëse ky 11-metërsh u shënua apo jo.